Lāčplēsenes 3.sezonas 2.sērija - saruna ar Lauru Grozu- Ķiberi

Laura Groza Ķibere Malvīnes Mennikas podkāstā Lāčplēsene    Prieks nodot jūsu ausīm, prātiem un sirdij podkāsta Lāčplēsene 3.sezonas 2. sēriju. Šodien pie manis ciemos uz sarunu ir teātra un operas režisore Laura Groza - Ķibere.                                                                                              Visas Lauras izrādes ir tāds īsts emocionālais ceļojums, gan katra tēla iekšējā pasaulē, gan iedrošina skatītāju paceļot savējā. Laurai kabatā ir arī vairākas Spēlmaņu nakts balvas. Viņa strādājusi un strādā gan Dailes teātrī, gan Liepājas teātrī. Laikā, kad tapa podkāsts laura strādā pie jaunas izrādes Dailes teātrī - Talantīgais misters Riplijs. 

Manu milzu apbrīnu Laura ir izpelnījusies ar to, ka nebaidās runāt par sievietes režisores lomu Latvijas teātros un stāstīt savu režisores stāstu. Ar Lauru esam pazīstamas no draudzeņu andelēm un no šiem iedvesmojošo sieviešu pasākumiem esmu apburta ar Lauras tādu kā nosvērto priecīgumu un inteliģenci. Un tas viss man liekas totāli Lāčplēsenīgi. 

Ar Lauru runājām par to kā būt jaunai sievietei - režisorei teātrī un operā, kā viņa izturas un sadzīvo ar kritiku. Runājām par to cik viņai dabīgi un svarīgi būt cilvēk-pētniecei, nevienu nenosodot, bet tikai vērojot. 

Lauras Grozas - Ķiberes "obligātās literatūras" saraksts: 

- Marina Abramovic Walk through Walls

Lauras izrādes, kas šobrīd redzamas teātros: 

Dailes teātris: 

- Salemas raganas;

- Sapņotāji;

un no 2020.gada 31.janvāra - Talantīgais misters Riplijs.

Liepājas teātris: 

- Roberto Zuko.

Sarunu ar Lauru Grozu - Ķiberi klausies šeit augstāk, vai kādā no podkāstu aplikācijām - SpotifyGoogle PodcastsBreakerPocket CastsRadio Public  un Stitcher. Un drīzumā cerams arī citās. 


Older Post Newer Post