Lāčplēsenes 3.sezonas 10. sērija - saruna ar Elīnu Brasliņu

10 sērija 3 sezona Elīna Brasliņa Lāčplēsene Podcast podkāsts

Elīna Brasliņa Malvīnes Mennikas podkāstā LāčplēseneSveiciens svētkos, jo šodien svinam Lāčplēsenes 3.sezonas apaļo 10. Sēriju. Šodien pie manis ciemos talantīgā māksliniece un ilustratore Elīna Brasliņa. Elīna ir radījusi ilustrācijas fantastiski skaistām grāmatām, kā piemēram Luīzes Pastores fantastiskajai Mākslas detektīvu sērijai, un vēl, piemēram, Rūtas Briedes lieliskajai grāmatai “Suns, kurš atrada skumjas, un vēl daudzām citām (piemēram divām manām mīļākajām mazo bērnu grāmatiņām - No rīta agrumā un Laiks gulēt iet). Elīna ir māksliniece animācijas filmā Jēkabs, Mimmi un Runājošie suņi un tagad Elīna ir ilustrējusi arī vienu fantastisku vēl topošu grāmatu, kas nav tikai bērniem - bet pilnīgi ikvienai paaudzei. Tā ir grāmata “Mūsējās”, kas stāsta 50 iedvesmošu Latvijas sieviešu (Lāčplēseņu - ha ha) stāstus, kurus sarakstījusi Santa Remere un ilustrējusi šīs sērijas Lāčplēsene - Elīna Brasliņa. 

Sarunā ar Elīnu runājām par to, kā viņas ikdiena mainījusies pavisam nesen kļūstot par mammu (un kas vēl fantastiski - ilustrācijas grāmatai Mūsējās tapušas, kamēr Elīnai mājas bijusi pavisam PAVISAM maza meitiņa), runājām par Elīnas milzu darba ētiku un sevis nežēlošanu darbam, kā arī par jauno topošo grāmatu - Mūsējās. 

Grāmatas tapšanu joprojām varat atbalstīt te - https://projektubanka.lv/projects/gramata-musejas?fbclid=IwAR2W9j6OfYZam_XMnuqA8_DiS47dgxJwNzL5JJVIk4I6_STxcDIPe87OkVE

Elīnas Brasliņas “Obligātās literatūras” saraksts: 

Elīnas mājas lapa ar viņas ilustrācijām te - http://www.elinabraslina.com/

 Podkāsti: 

Grāmatas: 

  • In the Dream House - Carmen Maria Machado (Elīna klausijās kā audiogrāmatu)
  • The Blazing World -  Siri Hustvedt (audio/ grāmata)

Citas ilustratores, kurām sekot: 

Grāmata, kuras tapšana tagad jāatbalsta un pēc tam noteikti jāiegādājas savai mājas bibliotēkai -

  • Santa Remere un Elīna Brasliņa - Mūsējās

Sarunu ar Elīnu Brasliņu klausies šeit zemāk, vai kādā no podkāstu aplikācijām - SpotifyGoogle PodcastsBreakerPocket CastsRadio Public  un Stitcher. Un drīzumā cerams arī citās.


Older Post Newer Post