Lāčplēsenes 3.sezonas 6. sērija - saruna ar Henrietu Verhoustinsku

3.sezona 6.sērija Lāčplēsene Podcast

Henrieta Verhaoustinska Malvīnes Mennikas podkāstā LāčplēseneKatra ceturtdiena man kā svētki un ceru, ka jums arī mazliet. Šodien man milzu prieks jūsu uzmanībai nodot 3.sezonas 6.sēriju - sarunu ar fantastisko un priekpilno Henrietu Verhoustinsku. Henrieta ir teātra kritiķe, žurnāliste, raidījumu un arī žurnālu redaktore, kā arī dokumentālo filmu scenāriju autore un kopumā, manuprāt, brīnišķīga sieviete dziļi iekšā Latvijas kultūrā, to ne tikai baudot pati, bet arī radot un rādot mums. Henrieta ļoti sirsnīgi atklāti runā par savu dzīvi un sevi. Lai gan jau gandrīz gadu viņa nav uzrakstījusi nevienu kritiku par teātra izrādēm, jo žurnālistes darbs, darbs Valsts kultūrkapitāls fondā un mājās aizņem tik daudz laika, ka veltīt kvalitatīvu laiku tam, kas patiesībā ir viņas tiešā profesija, viņa nemaz šobrīd nevarētu. 

Podkāstā Henrieta stāsta par to kā patiesībā muļķīgu kļūdu pēc kļuvusi par teātra kritiķi un, ka mazajā Latvijā teātra kritiķis var iemantot ne vienu vien ne-draugu. 

Henrieta tiešām ir tik pozitīvas enerģijas piepildīta, ka es smaidīju visu laiku viņā klausoties. 

Henrietas Verhoustinskas "Obligātās literatūras" saraksts - 

- Viktors Freibergs - Kinomāna slimības vēsture

- Jānis Tomašs - Smagatlētika

- Finlandizācija - izrāde Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Valters Sīlis

- Bītlu jaunais albums - izrāde Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Alvis Hermanis, izrāde piedaloties JRT studijas studentiem

- Kalpa zēna vasara. Sākums - izrāde jaunajā Rīgas teātrī, režisors Alvis Hermanis, izrāde piedaloties JRT studijas studentiem

- Nenorunātās tikšanās, izstāde mākslas muzejā Arsenāls (līdz 2020.gada 23.februārim).

 Sarunu ar Henrietu Verhoustinsku klausies šeit zemāk, vai kādā no podkāstu aplikācijām - SpotifyGoogle PodcastsBreakerPocket CastsRadio Public  un Stitcher. Un drīzumā cerams arī citās.

 


Older Post Newer Post